Jak to działa

Exodus 90 to ćwiczenie duchowe dla mężczyzn oparte na trzech filarach: modlitwa, asceza i braterstwo.

Każdy z tych trzech filarów jest kluczowym aspektem życia chrześcijańskiego. Z tego względu podjęcie się tego ćwiczenia duchowego wymaga podjęcia się w pokorze wszystkich trzech filarów.

🙏🏼 Modlitwa

Co będziesz robił podczas Exodusu 90:

 • Praktykował codzienną godzinę świętą (dowiedz się jak tutaj)
 • Czytał fragment Pisma Świętego i rozważanie podane na każdy dzień

Dlaczego?

Jako mężczyźni, jesteśmy wezwani do uczestniczenia w zwierzchnictwie Chrystusa w wyjątkowy sposób. Czy jesteś tym przywódcą duchowym, którym powinieneś być? Czy twoi bliscy i znajomi ufają decyzjom, które podejmujesz? Czy mogą mieć ufność, że poprowadzisz ich w kierunku, w którym Pan ich wzywa – zarówno w dobrych czasach, jak i złych? Bez życia mocno zakorzenionego w modlitwie prawie niemożliwym jest wiedzieć, dokąd Bóg cię prowadzi. ***** Bez życia codziennej modlitwy, jeszcze trudniej jest być pewnym odnośnie tego, gdzie Pan chce, byś prowadził swoich bliskich i znajomych każdej chwili. ***** Pora zacząć się modlić.

Podczas Exodusu 90 wypracujesz u siebie nawyk codziennej modlitwy. Zobowiążesz się do godziny modlitwy kontemplacyjnej każdego dnia. Jeśli nie będziesz w stanie modlić się przez całą godzinę, pomódl się tyle ile zdołasz.”

🚿 Asceza

  Prečo?

  Asketické disciplíny uvedené v Exode 90 pomáhajú každému človeku odpútať sa od vecí tohto sveta. Disciplíny sa týkajú aspektov nášho každodenného života, aby nám pomohli neísť od jednej dočasnej závislosti k druhej. Spolu s disciplínami každodennej modlitby nám asketické disciplíny pomáhajú obrátiť sa od vecí tohto sveta k Bohu – od toho, čo nás nikdy skutočne neuspokojí, k tomu jedinému, ktorý nás dokáže úprimne uspokojiť.

  Človek, ktorý by žil vyššie uvedené asketické disciplíny bez toho, aby žil disciplíny modlitby a bratstva, by síce niečo robil, ale nebol by to Exodus 90.  Tak ako potrebujeme všetky tri disciplíny na to, aby sme mohli plne žiť kresťanský život, tak taktiež potrebujeme všetky tri disciplíny, aby sme sa mohli naplno ponoriť do Exodu 90.

  💪🏼 Braterstwo

  • Zúčastni sa týždenných bratských stretnutí

  • Každodenne kontroluj svoju kotvu

  Prečo?

  Tento základný aspekt kresťanského života je jedným z najočividnejších, no zároveň prehliadaných aspektov kresťanského života v dnešnom svete. Keď sa navzájom vyzývame k tomu, aby sme robili to, čo je dobré, a keď sa navzájom kontrolujeme, tak to prináša skvelé ovocie. Na druhej strane, keď sa izolujeme a nikomu sa nezdieľame, náš život sa stáva samoúčelným neporiadkom a naše spoločenstvo trpí.

  Počas Exodu 90 vytvoríš bratstvo so 4-6 ďalšími mužmi v tvojom okolí. Nie je to pokojné a prítulné bratstvo typu “všetko je tak, ako má byť”. Toto je autentické bratstvo, ktoré vyžaduje určitú štipku tvrdej lásky. Bratstvo, v ktorom muži vystupujú zo svojej komfortnej zóny a vychádzajú na svetlo. Bratstvo, v ktorom zodpovednosť prináša autentickú mužnosť.

  Kresťanský život nie je ľahký. Potrebuješ bratov a oni zas teba!

  Vyskúšaj to zadarmo

  Prvých sedem dní Exodu 90 je zadarmo. V ôsmy deň budeš pozvaný, aby si sa stal členom Exodu 90 za 60 eur ročne alebo 6 eur mesačne.

  Členské Výhody

  • Prístup k Exodu 90

  • Prístup k našej NOVEJ Biblickej Sérii

  • Sezónne cvičenia na Advent a Pôstne obdobie

  • Každodenné Zamyslenia nad Božím slovom

  • Mesačný Informačný Bulletin

  • 10% zľava do Exodus obchodu